Pracowity grudzień w Biznesowym Centrum Szkoleniowo-Doradczym

Koniec roku to czas zwiększonej aktywności szkoleniowej. Koniec tego wyjątkowego roku to dla nas również okres nowych programów i wytężony wysiłek, aby przygotować i przeprowadzić najlepsze szkolenia dla biznesu.

W Nowy Rok wchodzimy zazwyczaj z postanowieniem bycia lepszym człowiekiem. Często chcemy poprawić ten czy inny zakres, rzucić palenie, być bardziej aktywni. W biznesie przekłada się to na zapewnienie, że będę lepszym szefem, lepszym pracownikiem. Aby noworoczne postanowienia nie były w naszych przedsiębiorstwach pustymi hasłami w ostatnim kwartale najchętniej sięgamy po profesjonalne szkolenia. Dla firmy takiej jak Biznesowe Centrum Szkoleniowo-Doradcze oznacza to wyzwanie polegające na przygotowaniu i realizacji tych szkoleń. Wyzwania takie jak to to woda na nasz młyn.

Chcę być lepszym kucharzem

Grudzień 2020 to czas realizacji projektu rozwojowego podnoszącego zawodowe kwalifikacje kucharzy. Trwające 7 dni szkolenie miało bardzo praktyczny charakter. Omawialiśmy podczas zajęć zarówno podstawowe zasady funkcjonowania kuchni w różnej wielkości obiektach, restauracjach i hotelach. Kursanci otrzymali zestaw bezpośrednich wskazówek, w jaki sposób organizować pracę kucharza.

Osobny blok tematyczny dotyczył nowinek technologicznych i tych dotyczących komponowania menu. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób wprowadzać do karty np. dania dla wegan, a także o tym w jaki sposób urozmaicać tradycyjne potrawy.

– Dla mnie najlepsze na tym szkoleniu było to, że rozmawialiśmy o naszych konkretnych problemach i razem z liderem znajdowaliśmy ich rozwiązania. To było bardzo konkretne – mówi Anna, uczestniczka projektu.

Chcę być lepszym marketingowcem

W pierwszej połowie grudnia przeprowadziliśmy pilotażowe w naszej firmie szkolenie z marketingu w mediach społecznościowych. Tematyka ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, będziemy rozwijali naszą ofertę w tej dziedzinie.

Podczas pierwszego omówiliśmy możliwości docierania do osób korzystających z social mediów z przekazem marketingowym. Poznaliśmy także narzędzia, które mogą nam w tym pomóc. Kolejne dni szkolenia miały charakter warsztatowy. Uczestnicy pod okiem lidera tworzyli treści na potrzeby Facebooka i ćwiczyli umiejętność mówienia językiem korzyści. Budowali także płatne kampanie w mediach społecznościowych. Spotkanie zakończyło się warsztatem strategicznym, podczas którego dla każdego z obiektów biorących udział w projekcie został przygotowany precyzyjny plan działań w mediach społecznościowych

– Na szkoleniu udało się odczarować media społecznościowe. Nie taki diabeł straszny, jeśli do tego podejść w sposób zaplanowany i z konkretnym pomysłem. Myślę, że będziemy po nim prowadzić lepsze profile i kampanie – powiedział Tomasz, który brał udział w szkoleniu w Zakopanem

Chcemy być lepsi

Biznesowe Centrum Szkoleniowo-Doradcze również ma swoje postanowienia noworoczne. Chcemy być dla Was lepsi, prowadzić lepsze szkolenia, otwierać nowe projekty, wprowadzać interesujące tematy. I będziemy. Wam życzymy w Nowym Roku tego samego, nieskrępowanego rozwoju.